• პოლიციამ ზუგდიდში მომხდარი ტექნიკის მაღაზიის გაქურდვის ფაქტი გახსნა - დაკავებული...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზუგდიდის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 2003 წელს დაბადებული ორი პირი - პ.ს. და შ.ჭ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები ზუგდიდში მდებარე ტექნიკის ერთ-ერთ მაღაზიაში ფარულად დაეუფლნენ სხვადასხვა მოდელის მობილურ ტელეფონებს.
სამართალდამცველებმა 13 ნაქურდალი ტელეფონი ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ბ“ და ამავე მუხლის მესამე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს, რაც წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ საცავში უკანონო შეღწევით ჩადენილ ქურდობას გულისხმობს.

• Police solved the case of stealing of technic store in Zugdidi
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-search and investigative activities detained two persons born in 2003- P.S. and Sh.Tch.
Investigation established that detainees broke into technic store located in Zugdidi and illegally appropriated several mobile phones.
Law enforcers have seized 13 stolen mobile phones as evidences.
Investigation is in progress on the fact of theft committed in group, article 177, II part, sub-paragraph “B” and part III of the same article, sub-paragraph “A” envisaged by the Criminal Code of Georgia.