• პოლიციამ ზუგდიდში ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით ერთი პირი დააკ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზუგდიდის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1990 წელს დაბადებული მ.კ. ზუგდიდში, ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე,1996 წელს დაბადებულ ზ.ძ.-ს ბასრი საგნით კისრისა და მკერდის არეში მრავლობითი დაზიანება მიაყენა.
დაშავებული მამაკაცი გადაყვანილია სამედიცინო დაწესებულებაში. მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა მძიმეა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას გულისხმობს.

• Police detained one person for causing severe injuries on purpose
The officers of Zugdidi police division under Samegrelo-Zemo Svaneti police department of the Ministry of Internal affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained M.K. (DoB 1990) for causing severe injury on purpose.
Investigation established that on the basis of conflict, detainee inflicted multiple stab wounds with a cold steel in neck and chest areas to Z.DZ. (DoB 1968) who has already been transferred to the hospital. His condition of health is stable at the moment.
Investigation is in progress on the fact of inflicting severe injury on purpose, article 117, I part envisaged by the Criminal Code of Georgia.