• პოლიციამ ვანში სექსუალური შევიწროების ფაქტზე ერთი პირი გამოავლინა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ვანის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა სექსუალური შევიწროების ფაქტზე 1976 წელს დაბადებული ს.ჯ. გამოავლინეს.
ვანის რაიონულ სამმართველოს მიმართა ქალმა, რომელიც მიუთითებდა მეზობლად მცხოვრები მამაკაცის მხრიდან მის მიმართ განხორციელებული სექსუალური შევიწროების შესახებ.
პოლიციამ შესაბამისი ღონისძიებების შედეგად დაადგინა, რომ ს.ჯ.-მ ვანში, ერთ-ერთ ქუჩაზე, 1981 წელს დაბადებული ნ.ჯ.-ის მიმართ სექსუალური შევიწროება განახორციელა. კერძოდ, ს.ჯ.-მ დაზარალებული ქალის მიმართ გამოიყენა სექსუალური ხასიათის ფრაზები და მის წინაშე განახორციელა სექსუალური ხასიათის ქცევა, რაც ამ უკანასკნელისთვის დამამცირებელი და ღირსების შემლახავი იყო.
სასამართლომ სრულად გაიზიარა შინაგან საქმეთა სამინისტროს არგუმენტები და ს.ჯ. სექსუალური შევიწროების ჩადენის ფაქტზე სამართალდამრღვევად ცნო, საქართველოს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 166-ე პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით. სასამართლოს გადაწყვეტილებით, ს.ჯ.-ს 300 ლარის ოდენობით ჯარიმის გადახდა დაეკისრა.

• Police detained one person in Vani for sexual harassment
The officers of Vani police division under Imereti-Racha-lechkhumi and Kvemo Svaneti police department of the Ministry of Internal Affairs detained S.J. (DoB 1976) for sexual harassment.
Vani police division was addressed by a female who stated that she had been sexually harassed by a man residing in her neighborhood.
As a result of the relevant police activities it was established that S.J. perpetrated sexual harassment against N.J. in one of the streets of the town of Vani. In particular, S.J. addressed the victim with sexually explicit phrases and committed sexual behavior in front of her, which was perceived as degrading and insulting behavior by the victim.
The court fully shared the arguments of the Ministry of Internal Affairs and S.J. was convicted of sexual harassment under the first part of Article 166 of the Code of Administrative Offences of Georgia. According to the court decision, S.J. was fined with 300 GEL.