• პოლიციამ უცხო ქვეყნის ოფიციალური დოკუმენტების გაყალბების, დამზადების და გასაღები...
პოლიციამ უცხო ქვეყნის ოფიციალური დოკუმენტების გაყალბების, დამზადების და გასაღების ბრალდებით 4 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო სამმართველოს თანამშრომლებმა, საბერძნეთის რესპუბლიკის ყალბი პასპორტების, მართვისა და ბინადრობის ყალბი მოწმობების დამზადება-გამოყენების ბრალდებით, 4 პირი დააკავეს.
სამართალდამცველების მიერ ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები: 1970 წელს დაბადებული შ.რ. და მასთან დანაშაულებრივ კავშირში მყოფი პირები - 1980 წელს დაბადებული ლ. წ., 1970 წელს დაბადებული ფ. გ. და 1959 წელს დაბადებული ა.ე. ამზადებდნენ საბერძნეთის რესპუბლიკის ყალბ პასპორტებს, მართვისა და ბინადრობის ყალბ მოწმობებს, რომლებსაც შემდგომ, ფინანსური სარგებელის მიღების მიზნით, მოქალაქეებზე ასაღებდნენ.
მოსამართლის განჩინების საფუძველზე განხორციელდა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკა, ასევე, სამართალდამცველებმა ქალაქ ხონში, ერთ-ერთი დაკავებულის კუთვნილი ტურისტული კომპანიის ოფისშიც ჩაატარეს ჩხრეკა.
პოლიციამ მოპოვებული მტკიცებულების ერთობლიობის საფუძველზე, მოსამართლის განჩინებით, ოთხივე პირი ბრალდებულის სახით თბილისში დააკავა. დაკავებულები ჩადენილ დანაშაულს აღიარებენ.
ყალბი პირადობის მოწმობის ან სხვა ოფიციალური დოკუმენტის დამზადება-შეძენა-შენახვა- გასაღების ან გამოყენების ფაქტებზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 362-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Police detained 4 individuals on the fact of forgery, production and sale of for...
Police detained 4 individuals on the fact of forgery, production and sale of foreign official documents
Officers of the Investigative Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained 4 individuals on the fact of production and use of forged passports, driving licenses and residence permits of the Hellenic Republic.
The crime committed by them envisages imprisonment from 3 to 6 years in length.
The operative-investigative activities carried out by the law enforcement officers revealed that the offenders: Sh. R. (DoB: 1970) and the persons related to the crime - L. Ts. (DoB: 1980), P. G. (DoB: 1970) and A.E. (DoB: 1959) produced false passports, driving licenses and residence permits of the Hellenic Republic, which consequently with the purpose of financial gain were sold to the citizens.
On the basis of the judge's ruling, both the personal searches as well as the searches of the offenders`residential flats were carried out.
On the basis of the obtained evidence and according to the judge's ruling, the police detained all four individuals in Tbilisi. The detainees have pleaded guilty.
Investigation is in progress under the Article 362 of the Criminal Code of Georgia (production, purchase, storage and sale of forged identification cards and other official documents).