• პოლიციამ უცხო ქვეყნის მოქალაქის დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად 1989 წელს დაბადებული გ. ხ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, ცხელ კვალზე თბილისში დააკავეს.
დანაშაული 7-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლებას აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 5 ივლისს, თბილისში, კ. ხეთაგუროვის ქუჩაზე გ.ხ. უცხო ქვეყნის მოქალაქე ჯ.კ.-ს, მოულოდნელად თავს დაესხა და ცივი იარაღით სხეულის დაზიანება მიაყენა. დაშავებული მამაკაცი სასწრაფო-სამედიცინო ბრიგადამ საავადმყოფოში გადაიყვანა. გ.კ. შემთხვევის ადგილზევე დააკავეს. დაკავებულის ოჯახის წევრების განმარტებით მას ფსიქიური პრობლემები აღენიშნება.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე, სისხლის სამართლის კოდექსის 19-108 მუხლით მიმდინარეობს.

• Police solved the fact of wounding of a foreign citizen as a result of immediate...
Police solved the fact of wounding of a foreign citizen as a result of immediate police activities - 1 person detained
The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities detained G.Kh. (DoB1989) in Tbilisi for the attempted premeditated murder.
The investigation established that on July 5 of the current year, G.Kh. suddenly attacked foreign citizen – J. K. and inflicted injuries with a cold steel on K. Khetagurov Street, Tbilisi. The injured foreign citizen was transferred to the hospital by the ambulance crew. G.K. was arrested at the scene. According to the family members of the detainee, he is experiencing mental problems.
An investigation is in progress on the fact of the attempted premeditated murder, crime envisaged under Article 19-108 of the Criminal Code of Georgia.