• პოლიციამ უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 5...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის და სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის სენაკის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 5 პირი დააკავეს.
ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით არიან დაკავებული 1983 წელს დაბადებული, წარსულში ანალოგიური დანაშაულისთვის ნასამართლევი უ.გ., 1981 წელს დაბადებული, წარსულში ასევე ანალოგიური დანაშაულისთვის ნასამართლევი ი.კ., 1980 წელს დაბადებული, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის ნასამართლევი ლ.ღ., 1982 წელს დაბადებული მ.ყ. და 1994 წელს დაბადებული დ.მ.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებული უ.გ.-ის პირადი ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს ცეცხლსასროლი პისტოლეტი, ხოლო მ.ყ.-ის საცხოვრებელი სახლიდან ამოღებულია ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 2 მჭიდი და 10 ვაზნა. რაც შეეხება ლ.ღ.-ს, მისი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას პოლიციამ ამოიღო ცეცხლსასროლი პისტოლეტი და 17 ვაზნა. დ.მ.-ის პირადი ჩხრეკისას ამოღებულია ცეცხლსასროლი პისტოლეტი და 5 ვაზნა. ი.კ.-ის მიერ მითითებული ადგილიდან კი პოლიციამ ცეცხლსასროლი პისტოლეტი, მჭიდი და 2 ვაზნა ამოიღო.

The employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, the Central Criminal Police Department and Senaki District Division of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department, as a result of operative-search measures and investigative activities conducted at different times, arrested 5 people.
On the charges of illegal purchase, keeping and carrying a firearm the following persons were detained: previously convicted U.G. (DoB 1983), previously convicted for similar crime I.K. (DoB 1981), several times convicted in past L.G., (DoB 1981), M.K. (DoB 1982) and D.M. (DoB1994).
During the personal search of U.G., the law enforcement officers seized a firearm as evidence. As a result of the search activities held in M.K’s house, policemen seized an automatic firearm, 2 magazines and 10 cartridges. As for L.G., during the search of his apartment, the police seized a pistol and 17 cartridges. During the personal search of D.M., a pistol and 5 cartridges were seized. From the place indicated by I.K., the police removed a firearm, a magazine and 2 cartridges.
The investigation into the facts of illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunition is being conducted under the III and IV parts of Article 236 of the Criminal Code of Georgia.