• პოლიციამ ცხვარიჭამიაში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია ერ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1998 წელს დაბადებული ი.ბ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
დანაშაული 7-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას გულისხმობს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 3 თებერვალს, ი.ბ.-მ მის ნაცნობს - 1978 წელს დაბადებულ ტ.ქ.-ს ცხვარიჭამიაში მდებარე თავის საცხოვრებელ სახლში, ურთიერთშელაპარაკებისას გულმკერდის არეში ცივი იარაღით მრავლობითი ჭრილობები მიაყენა და მიიმალა. ტ.ქ. მიყენებული დაზიანებების შედეგად შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა - ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

• Police solved the case of murder in Tskhvaritchamia – one person detained
The officers of Mtskheta-Mtianeti Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative and investigative activities, detained I.B. (DoB 1998) for premeditated murder.
Investigation established that on February 3, on the basis of conflict, detainee inflicted multiple injuries in chest area with a cold steel to T.K. (DoB 1978) in his own house located in Tskhvaritchamia and fled from the place of crime. Due to the received injuries, T.K. died at the place of crime.
The weapon of murder was seized by the law enforcers as a result of investigative activities. Detainee has already pleaded guilty.
The investigation is in progress on the fact of premeditated murder, article 108 of the criminal Code of Georgia.