• პოლიციამ წყალტუბოში სასტუმრო „არგოს“ ფასადის დაზიანების ფაქტი ცხელ კვალზე გახ...
პოლიციამ წყალტუბოში სასტუმრო „არგოს“ ფასადის დაზიანების ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 3 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის წყალტუბოს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯგუფურად ჩადენილი ხულიგნობის ბრალდებით, 2001 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.ქ., 2000 წელს დაბადებული ქ.ქ. და 2004 წელს დაბადებული თ.თ. დააკავეს.
დანაშაული 2-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფმა ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის 15 ივნისს, წყალტუბოში, სასტუმრო „არგოს“ ფასადი ქვებით დააზიანეს და ამავე სასტუმროს მფლობელს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს.
დაშავებული მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება გაეწია. მის ჯანმრთელობის მდგომარეობა დამაკმაყოფილებელია.
ბრალდებულები არ დაემორჩილნენ შემთხვევის ადგილზე ოპერატიულად მისული სამართალდამცველების კანონიერ მოთხოვნას და დაკავების დროს პოლიციელებს წინააღმდეგობა გაუწიეს.
რაიმე საგნის გამოყენებით, ჯგუფურად ჩადენილ ხულიგნობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 239-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს.

• Police solved the case of damaging the facade of “Argo” hotel –three persons det...
The officers of the Tskaltubo Police Division of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained previously convicted G.K. (DoB 2001), K.K. (DoB 2000), and T.T. (DoB 2004) for hoologanism committed by the group.
The committed crime envisages from 2 to 7 years of imprisonment.
The investigation established that the accused persons, who were under the influence of alcohol, damaged the facade of the Argo Hotel in Tskaltubo with stones on June 15 and physically assaulted the owner of the facility.
The injured person was transferred to the hospital, where we was provided with appropriate medical aid. His health condition is normal at the moment.
The detainees did not adhere to the rightful request of the law enforcers who arrived at the scene and resisted police officers during the arrest procedure.
The investigation is in progress on the fact of hooliganism committed by the group by using an object - Article 239, Part II, Subparagraph “A” as well as part III of the same article envisaged by the Criminal Code of Georgia.