• პოლიციამ ტრეფიკინგის ბრალდებით 4 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 4 პირი დააკავეს.
1983 წელს დაბადებული მ.მ.; 1993 წელს დაბადებული ს.ა.; 1961 წელს დაბადებული ბ.ც. და 1978 წელს დაბადებული პ.წ. ტრეფიკინგის ბრალდებით არიან დაკავებულები.
დაკავებულებს შორის არიან საქართველოს და უცხო ქვეყნის მოქალაქეები.
ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა, უცხო ქვეყნის მოქალაქეებმა 1983 წელს დაბადებულმა მ.მ.-მ და 1993 წელს დაბადებულმა ს.ა.-მ ადამიანებით ვაჭრობის გეგმა შეიმუშავეს.
აღნიშნული გეგმის სისრულეში მოყვანისა და შრომითი ექსპლუატაციის გაწევის მიზნით, დაზარალებულებს, მათ შორის შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირს, ფსიქოლოგიური ზეწოლითა და ფიზიკური ანგარიშსწორების მუქარით თბილისში სხვადასხვა ადგილას მოწყალების თხოვნას აიძულებდნენ, ამ გზით მოპოვებულ ფულად თანხას კი ისაკუთრებდნენ.
იმ შემთხვევაში, თუ დაზარალებულები ბრალდებულების მოთხოვნებს არ დაემორჩილებოდნენ, მათ სიტყვიერად და ფიზიკურად უსწორდებოდნენ.
დანაშაულებრივი ქმედების განხორციელებაში მათ დახმარებას უწევდნენ, ბრალდებულები: 1961 წელს დაბადებული ბ.ც. და 1978 წელს დაბადებული პ.წ., რომლებიც უზრუნველყოფდნენ დაზარალებულების „სამუშაო“ ლოკაციებზე გაყვანასა და შემდგომ უკან მოძალადეებთან დაბრუნებას. ასევე, დღის განმავლობაში მათ გაკონტროლებას და ზედამხედველობას.

• Police arrested 4 people on charges of trafficking
As a result of operational and investigative actions, the employees of the main division of fight against human trafficking and illegal migration of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested 4 people.
M.M., born in 1983; S.A. born in 1993; B.C. born in 1961 and P.Ts born in 1978 were arrested on charges of trafficking.
Among the arrested are citizens of Georgia and foreign countries.
The committed crime envisions 12 to 15 years of prison.
The conducted investigation established that the defendants, foreign citizens M.M. born in 1983 and S.A. born in 1993, developed a human trafficking plan.
In order to carry out the mentioned plan and perform labor exploitation, the victims, including a person with disabilities, were forced to ask for mercy in different places in Tbilisi with psychological pressure and threats of physical punishment, and the money obtained was appropriated.
If the victims did not comply with the demands of the defendants, they were verbally and physically assaulted.
Defendants were assisted in the implementation of criminal actions by the accused: B.C., born in 1961. and P.S., born in 1978, who ensured that the victims were taken to "work" locations and then returned to the perpetrators. Also, the aforementioned controled and supervised the victims during the day.