• პოლიციამ თემქაზე მომხდარი განსაკუთრებით მძიმე დანაშაული ცხელ კვალზე გახსნა - დაკ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი ნ.ნ. განზრახ მკვლელობის, ასევე, ორი ან მეტი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის და სხვისი ნივთის დაზიანების ან განადგურების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული, მეგობარ გოგონასთან - 1999 წელს დაბადებულ ა.უ.-სთან და კიდევ ერთ ნაცნობთან - 1984 წელს დაბადებულ მ.მ.-სთან ერთად, 1983 წელს დაბადებული ლ.შ.-ის კუთვნილ საცხოვრებელ ბინაში სტუმრად იმყოფებოდა.
მ.მ.-სა და ნ.ნ.-ს შორის მომხდარი ურთიერთშელაპარაკება ჩხუბში გადაიზარდა, რა დროსაც ნ.ნ.-მ ცივი იარაღის გამოყენებით მ.მ.-სა და ლ.შ.-ს სხეულზე დაზიანებები მიაყენა. ლ.შ.-მ გაქცევა მოასწრო, ხოლო მ.მ. მიყენებული ჭრილობების შედეგად, ადგილზე გარდაიცვალა.
ლ.შ. სამედიცინო დახმარების აღმოჩენის მიზნით გადაყვანილია ერთ-ერთ საავადმყოფოში.
ბრალდებულმა, კვალის დაფარვის მიზნით, შემთხვევის ადგილზე ხანძარი გააჩინა და თანმხლებ გოგონასთან ერთად მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, შემთხვევის ადგილის დათვალიერების შედეგად, დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
ნ.ნ.-ის თანმხლებმა გოგონამ - 1999 წელს დაბადებულმა ა.უ.-მ მომხდარი განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შესახებ სამართალდამცველებს არ შეატყობინა, რის გამოც პოლიციამ იგი განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით დააკავა. დანაშაული 3-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის, ასევე, ორი ან მეტი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობის, სხვისი ნივთის დაზიანების ან განადგურებისა და განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ფაქტებზე, საქართველოს სსკ-ის 108-ე მუხლით, 19-109-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, 187-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 376-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს.

• Police solved exceptionally grave crime that took place in Temka settlement – tw...
The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained several times convicted in past – N.N. (DoB 1989) for premeditated murder, attempted murder committed against two or more people under aggravating circumstances well as for destruction/damaging other’s property.
Investigation established that detainee, along with his girlfriend – A.U. (DoB 1999) and with acquaintance – M.M. (DoB 1984) were visiting L.Sh. (DoB 1983) in his apartment.
Conflict between M.M. and N.N. resulted in physical confrontation. During the incident, N.N. inflicted body injuries to M.M. and L.Sh. L.Sh. managed to escape from the scene, while M.M. died at the place of crime due to the sustained traumas.
L.Sh. has been transferred to the treating facility for rendering respective medical aid. Detainee, in order to conceal the traces of crime, set fire to the apartment where the crime took place and fled from the site along with his girlfriend.
After having inspected the crime scene, law enforcement officers seized the weapon of crime- knife.
Female who accompanied the assailant – A.U. did not report regarding the grave crime to the police. Thus, she was detained by police for non-reporting the grave crime. The committed crime envisages from 3 to 7 years of imprisonment.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder, attempted murder committed under aggravating circumstances against two or more people, destruction or damaging other’s property as well as on the fact of non-reporting the crime to the police, crimes envisaged under the articles 108, 19-109, III part, sub-paragraph “A”, 187, II part, sub-paragraph “A” and 376, II oart envisaged by the Criminal Code of Georgia.