• პოლიციამ თბილისში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1969 წელს დაბადებული ა.ე., ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
ჩადენილი დანაშაული 3-დან 6 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
პოლიციამ, ბრალდებულის საცხოვრებელ სახლსა და ავტოფარეხში მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 2 მჭიდი და 83 საბრძოლო ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღო.

• Illegal firearms and ammunition seized in Tbilisi by the Ministry of Internal Af...
The officers of Vake-Saburtalo police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of investigative activities held on the basis of the operative information detained A.E. (DoB 1969) on the charges of illegal purchase and keeping of firearm and ammunition.
As a result of the search activities held on the basis of the respective Court decision in detainee’s garage and house, law enforcers seized automatic weapon with two cartridges and 83 magazines as evidence.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearm and ammunition, article 236, III part envisaged by the Criminal Code of Georgia.