შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1977 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.ბ. დააკავეს. მას ბრალად ედება ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა და ტარება.
პოლიციამ, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, „მაკაროვის“ სისტემის პისტოლეტი, მჭიდი, 2 მაყუჩი და 6 საბრძოლო ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ტარების ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

The officers of Main Division for Fight against Organized Crime under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of search and investigative activities held on the basis of the operative information detained previously convicted G.B. (DoB 1977) for illegal purchase, keeping and carrying of firearm. The committed crime envisages from 3 to 7 years of imprisonment.
During the personal search of the detainee law enforcers seized “Makarov” pistol, cartridge, silencer and 6 magazines as evidence.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearm, article 236, III and IV envisaged by the Criminal Code of Georgia.