• პოლიციამ თბილისში თაღლითობის ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად თაღლითობის ბრალდებით, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, 1994 წელს დაბადებული ა.ც. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული ა.ც., 1986 წელს დაბადებულ მსჯავრდებულ დ.ც.-სთან ერთად, 2020-2024 წლებში, როგორც სამშენებლო კომპანია „სექტორი 7“-ის ხელმძღვანელები, მოქალაქეებთან აფორმებდნენ ხელშეკრულებებს და მშენებარე საცხოვრებელ კორპუსში ყიდდნენ ფართებს. აღებული თანხის მიუხედავად, მათ არ უზრუნველყვეს კორპუსის მშენებლობის დასრულება და ფართების საკუთრებაში გადაცემა.
აღნიშნულიდან გამომდინარე დაზარალებულია ჯამში 161 მოქალაქე, ზარალის ღირებულება კი 11 მილიონ ლარს აღწევს.
სამართალდამცველებმა ა.ც. ბრალდებულის სახით დააკავეს, ხოლო ორგანიზებული ჯგუფის წევრს, დ.ც.-ს, რომელიც უკვე სასჯელს იხდის დამატებითი ბრალი წარედგინება.

• Police arrest 1 person in Tbilisi on charges of swindle
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Vake-Saburtalo Police Main Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, based on a judge's ruling, arrested A.Ts., born in 1994, on charges of swindle.
The investigation established that A.Ts., together with the already convicted D.Ts., born in 1986, in 2020-2024, as the heads of the construction company "Sector 7", concluded contracts with citizens and sold premises in a residential building under construction. Despite the amount of sums received, they did not ensure the completion of the construction and the transfer of the premises into ownership.
As a result, a total of 161 citizens have been affected, and the cost of the damage amounted to 11 million GEL.
Law enforcement officers have arrested A.Ts. as a defendant, while additional charges will be brought against a member of the organized group, D.Ts., who is already serving a sentence.