• პოლიციამ თბილისში, სასტუმრო „ამბასადორში“ ხანძრის გაჩენის ფაქტზე ერთი პირი დააკ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული ა.ლ. ცეცხლის წაკიდებით ნივთის დაზიანების ან განადგურების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ, თბილისში მდებარე სასტუმრო „ამბასადორის“ ერთ-ერთ ნომერში მყოფმა სტუმარმა გააჩინა ხანძარი, რომელიც გავრცელდა სასტუმროს მესამე და მეოთხე სართულზე.
შეტყობინების მიღებისთანავე ადგილზე გამოცხადდნენ სამართალდამცველები და მეხანძრე-მაშველები, რომლებმაც დაიწყეს ხანძრის ქრობის სამუშაოები.
სამართალდამცველებმა დანაშაულში ბრალდებული ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის 187-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ცეცხლის წაკიდებით ნივთის დაზიანებას ან განადგურებას გულისხმობს.

• Police arrested one person in connection with the fire in the ”Ambassador” hotel...
Employees of Old Tbilisi Police Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions detained A.L. (DoB 1995) for damaging or destroying other’s property by setting fire.
The investigation established that a guest in one of the rooms of the "Ambassador" hotel in Tbilisi started fire that spread to the third and fourth floors of the building.
Upon receiving the notification, law enforcement officers and firemen arrived at the scene and started fire-extinguishing works.
Law enforcement officers arrested the accused person s a result of immediate activities.
The investigation is being conducted under Article 187, II part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia, referring to damage or destruction of other’s property by setting fire.