• პოლიციამ თბილისში საპოლიციო ღონისძიების შედეგად 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის და თბილისის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების საფუძველზე, 1991 წელს დაბადებული გ.შ. და 1997 წელს დაბადებული ბ.შ. თბილისში, შუამთის ქუჩაზე, საპოლიციო ღონისძიების შედეგად დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მართვის უფლების არმქონე ბ.შ. მიმდინარე წლის 15 აპრილს, თბილისი-სენაკი-ლესელიძის ავტომაგისტრალის 39-ე კილომეტრზე, „ტოიოტას“ მარკის ავტომობილით, განზრახ შეეჯახა პოლიციელის ავტომანქანას და შემთხვევის ადგილიდან თანმხლებ პირებთან - გ.შ.-სთან და მ.ხ.-სთან ერთად მიიმალა.
ავტოსაგზაო შემთხვევის დროს, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის მცხეთა-მთიანეთის მთავარი სამმართველოს სახაზო სამმართველოს უფროსმა - დავით მიქიაშვილმა ჯანმრთელობის დაზიანება მიიღო.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული საპოლიციო ღონისძიების შედეგად, პოლიციელზე თავდასხმის ბრალდებით, ბ.შ. შუამთის ქუჩაზე, ერთ-ერთ საცხოვრებელ კორპუსში მდებარე ბინაში დააკავეს. მასთან ერთად, ასევე დაკავებულია გ.შ., რომელსაც ბრალად დანაშაულის შეუტყობინებლობა ედება.
ამავე სისხლის სამართლის საქმის გამოძიების ფარგლებში, პოლიციამ 5 მაისს მ.ხ., დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით, ზუგდიდში დააკავა.

• Police detained 2 people as a result of police activities in Tbilisi
The officers of Mtskheta-Mtianeti Police Department and Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested G.S. (DoB 1991) on the basis of joint operative and investigative activities and B.S. (DoB 1997) on Shuamta Street in Tbilisi as a result of a police operation.
The investigation established that B.Sh. without a driver’s license, intentionally collided with Toyota made vehicle with a police car and fled the scene with the accompanying persons - G.Sh. and M.Kh. on April 15 of the current year. The incident took place on the 39th kilometer of Tbilisi-Senaki-Leselidze main highway.
During the car accident, Davit Mikiashvili, Head of the Line Division under Mtskheta-Mtianeti Main Division of the Patrol Police Department, sustained health damage.
The law enforcers, as a result of the police activities, charged B.Sh. with assault on a police officer and detained him in one of the apartments on Shuamta Street Tbilisi, along with G.Sh. who is accused of non- reporting the crime.
Within the frames of the ongoing investigation, the police arrested M.Kh. on May 5 in Zugdidi on charges of non- reporting a crime.