• პოლიციამ თბილისში, სამეგრელოში, გურიისა და იმერეთის რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასრ...
პოლიციამ თბილისში, სამეგრელოში, გურიისა და იმერეთის რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 6 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა თბილისში, გურიისა და იმერეთის რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღეს. ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად დაკავებულია 6 პირი.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა 1991 წელს დაბადებული, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის ნასამართლევი ლ.ჟ., ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს. სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი და საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს მაკაროვის სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი, მჭიდი და 15 ვაზნა.
გურიის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1963 წელს დაბადებული ჯ.ჯ. ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში დააკავეს. პოლიციამ, ჯ.ჯ.-ის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღო: კალაშნიკოვის სისტემის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, ვინჩესტერის ტიპის სანადირო თოფი, მჭიდი და 20 საბრძოლო ვაზნა.
ამავე დეპარტამენტის ოზურგეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა კი, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1968 წელს დაბადებული ზ.ღ. დააკავეს. ბრალდებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას ნივთმტკიცებად ამოღებულია ორლულიანი სანადირო თოფი, რევოლვერი და 15 საბრძოლო ვაზნა.
იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა 1993 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი დ.ა. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვისთვის ზესტაფონში დააკავეს. მისი საცხოვრებელი სახლისა და დამხმარე სათავსოს ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოღებულია კალაშნიკოვის სისტემის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, პისტოლეტი, 2 მჭიდი და 30 საბრძოლო ვაზნა.
სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზუგდიდის და წალენჯიხის რაიონული სამმართველოების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სხვადასხვა დროს, 1974 წელს დაბადებული, წარსულში მკვლელობისთვის ნასამართლევი გ.მ. და 1967 წელს დაბადებული, წარსულში ქურდობისთვის ნასამართლევი ვ.ქ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს. პოლიციამ, დაკავებულების პირადი და ავტომობილის ჩხრეკის შედეგად, 2 პისტოლეტი, მჭიდი და ვაზნები ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

• Police seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi, Samegrelo, Guria and I...
Police seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi, Samegrelo, Guria and Imereti regions - 6 people detained
The officers of the Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi, Guria and Imereti regions. 6 persons have been detained as a result of operative-investigative measures and investigative activities.
The officers of Vake-Saburtalo Main Division under Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs have detained L.Z. (DoB 1991), convicted of various crimes in the past, on charges of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition. During the personal search of the detainee and residential apartment, law enforcement officers seized Makarov firearms, ammunition and 15 cartridges as evidence.
The officers of Guria Police Department arrested J.J. (DoB 1963), on charges of illegal purchase and storage of firearms and ammunition. He was arrested in one of the villages of Chokhatauri municipality. During the search held in J.J.'s home, police seized Kalashnikov assault rifle, a Winchester-type shotgun, a magazine and 20 cartridges as evidence.
The officers of Ozurgeti Police Division of the same department arrested Z.G. (DoB 1968), on charges of illegal purchase and storage of firearms and ammunition. During the search of the accused's house, two-barrel hunting rifle, a revolver and 15 ammunition cartridges were seized as evidence.
The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department detained previously convicted D.A. (DoB 1993) in Zestaponi for illegal purchase and storage of firearms and ammunition. As a result of the search activities held in detainee’s residential venue Kalashnikov assault rifle, a pistol, two magazines and 30 cartridges.
The officers of Zugdidi and Tsalenjikha Police Divisions of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department detained G.M. (DoB 1974) convicted in past for murder and previously convicted for theft - V.K. (DoB 1967) on charges of illegal purchase-storage-carrying of firearms and ammunition. Police seized 2 pistols, a magazine and cartridges as evidence as a result of a personal search activities and search held in their vehicle.
The facts of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition are investigated under the Article 236, III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.