• პოლიციამ თბილისში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 8 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო მთავარი სამმართველოსა და დეტექტივების (ოპერატიული) მთავარი სამმართველოს, დიდუბე-ჩუღურეთის, გლდანი-ნაძალადევისა და ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 8 პირი დააკავეს.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალების და ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანის“ უკანონო შეძენა-შენახვის, გასაღების, გასაღების მცდელობის და გასაღების მომზადების ბრალდებით, 2002 წელს დაბადებული ლ.ჭ., 1975 წელს დაბადებული ი.დ., წარსულში ნასამართლევი პირები, 1989 წელს დაბადებული შ.ჯ., 2006 წელს დაბადებული გ.კ., 1983 წელს დაბადებული ე.ა. და უცხო ქვეყნის მოქალაქეები: 1997 წელს დაბადებული მ.ა., 2001 წელს დაბადებული ე.დ., 1999 წელს დაბადებული მ.ფ. დააკავეს.
პოლიციამ მოსამართლის განჩინების საფუძველზე განახორციელა ნარკოტიკების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად და ჩატარებული საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ განთავსებული ნარკოტიკული საშუალებები „ჰეროინი“ ,,ალფა-პვპ" „გამომშრალი მარიხუანა“ და „მეთადონი“.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ, ასევე ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები, ელექტრო სასწორი, პოლიეთილენის ჩამკეტიანი პარკები და ფული.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 260-ე ტერცია, 261-ე, 18-260-ე ტერცია, 19-260-ე ტერცია და 273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police arrested 8 people on drug charges in Tbilisi
Officers of the Main Investigation Division and the Detectives (Operational) Main Division of Tbilisi Police Department as well as Didube-Chughureti, Gldani-Nadzaladevi and Vake-Saburtalo Police Main Divisions, as a result of operational measures and investigative actions carried out at different times, arrested 8 people on drug charges.
On charges of illegal purchase, storage, purchase, attempted purchase and preparation of purchase of various types of narcotic drugs and the narcotic drug "marijuana" in large and especially large quantities, the detainees are: L.Ch., born in 2002, I.D., born in 1975, previously convicted persons, Sh.J., born in 1989, G.K., born in 2006, E.A., born in 1983, and foreign citizens: M.A., born in 1997, E.D., born in 2001, and M.F., born in 1999.
The committed crimes envision up to 20 years of imprisonment.
The police, based on a judge's ruling, carried out an undercover purchase of drugs and secretly recorded the aforementioned purchases.
As a result of the personal search and search activities of residential homes and in the course of the investigation, law enforcement officers seized the narcotics "heroin", "alpha-PVP", "dried marijuana" and "methadone" from the locations indicated by them as evidence.
As a result of the investigative actions, the police also seized materials necessary for packaging narcotics, an electric scale, polyethylene ziplock bags and cash.