• პოლიციამ თბილისში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 5 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთისა და ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 5 პირი დააკავეს.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, გასაღების მცდელობის და გასაღების მომზადების, ასევე, მარიხუანის შეძენა-შენახვის და გასაღების მცდელობის ბრალდებით 2002 წელს დაბადებული თ.შ., 2006 წელს დაბადებული მ.ჯ., 2003 წელს დაბადებული ა.ქ., 2002 წელს დაბადებული რ.ჩ. და 1989 წელს დაბადებული წარსულში ნასამართლევი ლ.კ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად, ასევე, ჩატარებული საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ განთავსებული ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონი“ და „გამომშრალი მარიხუანა“.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ, ასევე ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები, წებოვანი ლენტები და პოლიეთილენის პარკები.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 18-260-ე ტერცია, 19-260-ე ტერცია და 273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police Arrested 5 People on Drug-related Charges in Tbilisi
As a result of various operational measures and investigative actions, officers of Didube-Chughureti and Vake-Saburtalo Police Main Divisions under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested 5 people on drug-related charges.
T.Sh., born in 2002, M.J., born in 2006, A.Q., born in 2003, R.Ch., born in 2002, and L.K., born in 1989, who had a previous conviction, were arrested on charges of illegal purchase and storage of a particularly large amount of narcotic drugs, attempted sale and preparation for sale, as well as purchase, storage and attempted sale of marijuana.
As a result of the personal search and search activities held in residential homes, as well as during the investigative experiment, law enforcement officers seized the narcotics "Methadone" and "Dried Marijuana" placed for sale as evidence from the locations indicated by them.
As a result of the investigative actions, the police also seized materials necessary for packing narcotics, adhesive tapes and polyethylene bags.