• პოლიციამ თბილისში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით - 3 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთისა და ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 3 პირი დააკავეს.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, დამზადების, გასაღების, გასაღების მომზადებისა და მცდელობის ბრალდებით, 1983 წელს დაბადებული, რუსეთის ფედერაციის მოქალაქე ტ.შ., 1998 წელს დაბადებული ა.კ. და წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი 1992 წელს დაბადებული გ.წ. დააკავეს.
დანაშაულები 20-წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი ჩხრეკის შედეგად და ჩატარებული საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ განთავსებული ნარკოტიკული საშუალებები „მეთადონი“, „მდმა“ და ფსიქოტროპული ნივთიერებები.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე 18-260-ე ტერცია, 19-260-ე ტერცია, მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police Arrested 3 People on Drug Charges in Tbilisi
As a result of operational measures and investigative actions conducted at different times, officers of Didube-Chughureti and Old Tbilisi Police Main Divisions under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested 3 people on drug charges.
On charges of illegal purchase, storage, manufacture, sale, preparation for sale and attempt to sell a particularly large amount of narcotic drugs, T.Sh., born in 1983, a citizen of the Russian Federation, A.K., born in 1998, and G.Ts., born in 1992, who had a previous conviction and is currently under probation, were arrested.
The crimes envision up to 20 years of imprisonment.
As a result of the personal search of the accused persons and during the investigative experiment conducted, law enforcement officers seized the narcotic drugs “Methadone”, “MDMA” and psychotropic substances placed for sale as evidence from the locations indicated by them.