• პოლიციამ თბილისში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის, ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა და დიდუბე-ჩუღურეთის მთავარი სამმართველოს საგამოძიებო სამმართველოს თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, გასაღების და გასაღების მცდელობის ბრალდებით 1973 წელს დაბადებული გ.გ. და 1985 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი თ.ბ. დააკავეს.
დანაშაული 20-წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, რამდენჯერმე განახორციელეს ნარკოტიკული საშუალების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა.
პოლიციამ, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებული პირების პირადი, ასევე, მითითებული ლოკაციებიდან შემდგომი რეალიზაციის მიზნით განთავსებული ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინი" და „ალფა-პვპ" ნივთმტკიცებად ამოიღო.

• Police arrested 2 people in Tbilisi on drug-related charges
As a result of operational measures and investigative actions conducted at different times, officers of Tbilisi Police Department, Vake-Saburtalo Police Main Division of the Ministry of Internal Affairs, and officers of the Investigation Division under Didube-Chughureti Police Main Division, arrested G.G., (DoB 1973), and previously convicted and currently on probation T.B. (DoB 1985) on charges of illegal purchase, storage, sale and attempted sale of narcotics in large quantities.
Based on a judge's ruling, law enforcement officers conducted controlled purchases of narcotics several times and secretly recorded the aforementioned purchases.
The police seized the personal belongings of the individuals arrested on drug charges, as well as the narcotics - "Heroin" and "Alpha-PVP" stored for further sale at the specified locations as evidence.