• პოლიციამ თბილისში მომხდარი ქურდობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი 1977 წელს დაბადებული, მ.თ. ქურდობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 2 ოქტომბერს თბილისში, ერთ-ერთ მიწისქვეშა ავტომობილების სადგომზე 6 მანქანა გაქურდა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
პოლიციამ ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულის ჩამდენი პირი, მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავა.
სამართალდამცველებმა მოპარული ნივთები ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ბ" და მე-3 ნაწილის "დ" ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

• Police solved the case of theft in Tbilisi as a result of immediate activities -...
The employees of Didube-Chugureti Police Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions detained M.T. (DoB 1977) in Tbilisi on charges of theft.
The investigation established that the accused person stole 6 vehicles from one of the underground parkings in Tbilisi on October 2 of the current year and hid from the scene.
As a result of immediate operational measures and investigative activities carried out by police, the person who committed the crime was arrested few hours after the incident.
The investigation is being carried out under Article 177, part II, sub-paragraph "b" and part III sub-paragraph "d" of the Criminal Code of Georgia.