შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული ე.ა. განსაკუთრებული სისატიკით ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 22 მარტს, თბილისში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღით ათეულობით ჭრილობა მიაყენა ნაცნობს - 1959 წელს დაბადებულ რ.მ.-ს, შემდეგ კი, კვალის დაფარვის მიზნით, ცხედარს ცეცხლი წაუკიდა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
პოლიციამ, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულში ბრალდებული ე.ა. მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლის “მ” ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც განსაკუთრებული სისატიკით ჩადენილ განზრახ მკვლელობას გულისხმობს.

• Police opened the murder case in Tbilisi on a hot trail - one person has been ar...
Employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, detained E.A. (DoB 1984) for premeditated murder committed with remarkable cruelty.
The investigation established that on March 22 of the current year, on the basis of a mutual dispute, the accused person inflicted dozens of wounds with a cold steel to his acquaintance - R.M. (DoB 1959) in Tbilisi, and later on, in order to conceal the traces of crime set fire to the body and hid from the scene.
The police, as a result of operational measures and investigative actions, detained E.A. few hours after the incident.
The investigation is being conducted under Article 109, subsection "M" of the Criminal Code of Georgia, which refers to premeditated murder committed with special cruelty.