შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2000 წელს დაბადებული ს.ა. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, ნაქირავებ ბინაში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა ახლად გაცნობილ ქალს - 1986 წელს დაბადებულ შ.ღ.-ს, რომელიც შემთხვევის ადგილზევე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ს.ა. მომხდარიდან მალევე, თბილისში დააკავეს.

• Police solved the murder case in Tbilisi as a result of immediate activities - o...
The employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the operative search measures and investigative actions, detained S.A. (DoB 2000) for premeditated murder.
The investigation established that the accused person inflicted several wounds on the body of a newly acquainted woman with a cold steel - Sh.Gh. (DoB 1986), who died on the spot of the incident.
The law enforcement officers, as a result of operative-search measures and investigative activities, detained S.A. shortly after the incident, in Tbilisi.
The investigation into the fact of premeditated murder is in progress under Article 108 of the Civil Code of Georgia.