• პოლიციამ თბილისში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული ნ.ლ. ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა საკუთარ ავტომობილში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ყოფილი მეუღლე - 1996 წელს დაბადებული მ.მ. თოკით გაგუდა.
ბრალდებულმა დანაშაულის დაფარვის მიზნით, ცხედარი, მეორე დღეს ნაქირავები ავტომობილის საბარგულში მოათავსა, გლდანის ციხის მიმდებარე ტერიტორიაზე მივიდა და ხევში გადააგო.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულში ბრალდებული ნ.ლ. მომხდარიდან მალევე დააკავეს.
ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე, გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა 109-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Police solved the murder case in Tbilisi - 1 person arrested
Employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative measures and investigative actions, detained N.L. (DoB 1992) for premeditated murder against a family member.
The investigation established that the accused person, on the basis of a mutual dispute, strangled his former spouse - M.M. (DoB 1996) with a rope in his own vehicle.
In order to cover up the traces of the crime, the accused person placed the body in the trunk of a rented car the next day, went to the area surrounding the Gldani prison and threw the body into a ravine.
As a result of the investigative actions conducted by the law enforcement officers, the accused N.L. was arrested shortly after the incident.
The investigation into the premeditated murder of a family member is being conducted under Article 109 (11) of the Criminal Code of Georgia.