• პოლიციამ თბილისში მომხდარი მკვლელობის და მკვლელობის მცდელობის ფაქტი გახსნა - დაკ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2003 წელს დაბადებული ბ.ქ. განზრახ მკვლელობის და დამამძიმებელ გარემოებაში განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, ხოლო 2001 წელს დაბადებული ა.კ. განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობისთვის თბილისში დააკავეს.
დანაშაულები 7-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 12 აპრილს, თბილისში, ორთაჭალის ქუჩაზე, რამდენიმე პირს შორის მომხდარი ურთიერთშელაპარაკების შედეგად დაწყებული ფიზიკური დაპირისპირებისას, ბრალდებულმა ბ.ქ.-მ 1989 წელს დაბადებულ დ.მ.-ს და 1988 წელს დაბადებულ ა.მ.-ს ცივი იარაღით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა. მიყენებული დაზიანებების შედეგად, დ.მ. საავადმყოფოში მიყვანამდე გარდაიცვალა, ხოლო ა.მ.-ს გადაუდებელი ოპერაცია ჩაუტარდა.
ინციდენტში მონაწილე ა.კ. მკვლელობის და დაჭრის ფაქტს შეესწრო, თუმცა პოლიციას მომხდარი დანაშაულის შესახებ არ შეატყობინა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბ.ქ. და ა.კ. ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე და 19-109-ე მუხლებით, ასევე, 376-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც განზრახ მკვლელობას, დამამძიმებელ გარემოებაში განზრახ მკვლელობის მცდელობას და განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობას გულისხმობს.

• Police solved the murder case and the attempted murder in Tbilisi - 2 people arr...
The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia detained B.K. (DoB 2003), as a result of operative-investigative measures and investigative activities on charges of premeditated murder and attempted premeditated murder under aggravating circumstances as well as A.K.(DoB 2001) in Tbilisi for non- reporting a particularly serious crime.
The investigation established that on April 12 of the current year, during a physical confrontation that evolved as a result of an argument between several persons on Ortachala Street in Tbilisi, the accused B.K. inflicted body injuries with a cold steel to D.M. (DoB 1989) and A.M.(DoB 1988). As a result of the injuries inflicted, D.M. died before being taken to the hospital, while A.M. underwent urgent surgery.
The participant of the incident, A.K. witnessed the murder and wounding, however failed to report the crime to the police.
As a result of the investigative activities, the law enforcers arrested B.K. and A.K. during immediate police activities.
The investigation is underway under Articles 108 and 19-109 and Part II of Article 376 of the Criminal Code of Georgia, which stipulate premeditated murder and attempted premeditated murder committed under aggravating circumstances, and failure to report a particularly serious crime.