• პოლიციამ თბილისში მომხდარი მკვლელობა ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2006 წელს დაბადებული ლ.გ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, ერთ-ერთი ბარის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ცივი იარაღით 2004 წელს დაბადებული გ.ა. დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი ახალგაზრდა სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს, თუმცა მისი გადარჩენა ვერ მოხერხდა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ლ.გ., მომხდარიდან რამდენიმე საათში, თბილისში დააკავეს.

• Police solved the case of murder in Tbilisi - one person arrested
As a result of the conducted operational and investigative measures, officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested L.G. (DoB 2006) for premeditated murder.
The investigation established that the accused person wounded G.A. (DoB 2004), with a cold weapon in the vicinity of one of the bars in Tbilisi and fled the scene.
The wounded young man was taken to a medical facility, however he could not be saved.
As a result of the conducted operational and investigative measures and investigative measures, law enforcement officers arrested L.G. in Tbilisi few hours after the incident.