• პოლიციამ თბილისში მომხდარი მკვლელობა ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, 1983 წელს დაბადებული რ.მ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 21 მაისს, თბილისში, გურამიშვილის გამზირზე, საზოგადოებრივ ტრანსპორტში, ეჭვიანობის ნიადაგზე, მეუღლეს - 1991 წელს დაბადებულ ს.კ.-ს ცივი იარაღით მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა, რის შედეგადაც იგი ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა დანაშაულში ბრალდებული პირი შემთხვევის ადგილზევე დააკავეს. ნივთმტკიცებად ამოღებულია დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა-109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ვ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილ განზრახ მკვლელობას გულისხმობს.

• Police solved the fact of premeditated murder in Tbilisi - one person arrested
The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested R.M. (DoB 1983), on charges of premeditated murder committed under aggravating circumstances against a family member as a result of operative measures and investigative activities carried out as a result of immediate police activities.
The investigation established that on May 21 of the current year, on Guramishvili Avenue, Tbilisi, the accused person inflicted multiple wounds with a cold weapon to his wife - S.K. (DoB 1991) in public transport as a result of jealousy. Due to the traumas, the victim died on the spot.
Law enforcers arrested the person accused of the crime at the scene. The weapon of the crime was seized as evidence.
The investigation is underway under Article 109, Part II, Subparagraph "F" of the Criminal Code of Georgia, which stipulates premeditated murder of a family member committed under aggravating circumstances.