შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2002 წელს დაბადებული ლ.ტ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, თბილისში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1998 წელს დაბადებულ ლ.ჯ.-ს ბლაგვი საგნის გამოყენებით სხეულზე მრავლობითი დაზიანება მიაყენა და მშენებარე კორპუსის მაღალი სართულიდან გადააგდო. შემდეგ კი, ბრალდებულმა კვალის დაფარვის მიზნით, ცხედარს ცეცხლი წაუკიდა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ბრალდებული ცხელ კვალზე დააკავეს.

• Police solved murder in Tbilisi as a result of immediate activities - 1 person a...
As a result of immediate operational measures and investigative actions, officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested L.T. (DoB 2002), for premeditated murder.
The investigation established that the accused person, on the basis of a mutual dispute, detainee inflicted multiple body injuries to L.J. (DoB 1998), with a blunt object and threw him from a high floor of a building under construction. Later on, in order to conceal the traces of crime, the accused person set fire to the body and fled the scene.
As a result of immediate investigative actions, law enforcement officers arrested the accused person.