• პოლიციამ თბილისში მომხდარი მკვლელობა ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტისა და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1962 წელს დაბადებული ო.გ., განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 13 ივნისს, ბრალდებულმა ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1975 წელს დაბადებულ მ.წ.-ს ცივი იარაღით რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი მიყენებული დაზიანებების შედეგად ადგილზე გარდაიცვალა.

• Police solved the murder case in Tbilisi as a result of immediate activities - 1...
Employees of Tbilisi Police Department and Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested detained O.G. (DoB 1962) for premeditated murder.
The investigation established that on June 13 of the current year, the defendant inflicted several wounds with a cold weapon on the basis of a mutual dispute to M.Ts. (DoB 1975) and hid from the scene. The wounded man died at the crime scene as a result of sustained injuries.
As a result of immediate investigative actions carried out by the law enforcement officers, the person who committed the crime was arrested.