• პოლიციამ თბილისში მომხდარი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა...
პოლიციამ თბილისში მომხდარი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1987 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ლ.მ. დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის და ასაფეთქებელი მოწყობილობის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულს მიმდინარე წლის 22 ოქტომბერს თბილისში, ლაღიძის ქუჩაზე, ურთიერთშელაპარაკება მოუვიდა ოთხ პირთან, რა დროსაც მათი მიმართულებით ხელყუმბარა ისროლა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. ხელყუმბარის აფეთქების შედეგად დაშავდა 3 პირი: 1994 წელს დაბადებული ლ.ბ., 1991 წელს დაბადებული გ.ა. და 1983 წელს დაბადებული გ.ზ.
სამივე მათგანს საავადმყოფოში შესაბამისი სამედიცინო დახმარება უტარდება.
სამი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობის, ასევე, ასაფეთქებელი მოწყობილობის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ტარების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-109-ე და 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• The police solved the fact of the attempted murder in Tbilisi as a result of imm...
The police solved the fact of the attempted murder in Tbilisi as a result of immediate activities - 1 person arrested
The employees of Old Tbilisi Main Division of the Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative and investigative activities, detained previously convicted L.M. (DoB 1987) for the attempted murder under aggravating circumstances and illegal purchase, possession, and carrying of an explosive device.
The investigation established that on October 22 of the current year, the accused person had an argument with four individuals on Lagidze Street in Tbilisi, during which he threw a hand grenade in their direction and hid from the scene. As a result of the hand grenade explosion, 3 people were injured: L.B. (DoB 1994), G.A. (DoB1991) and G.Z. (DoB 1983).
All three of them are receiving appropriate medical care at the hospital.
The police arrested the accused person as a result of immediate activates few hours after the incident.
The investigation into the fact of the attempted murder committed against three persons under aggravating circumstances, as well as the illegal purchase, storage and carrying of an explosive device is being conducted under Articles 19-109 and 236 of the Criminal Code of Georgia.