• პოლიციამ თბილისში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო და სამძებრო მოქმედებების შედეგად, 1985 წელს დაბადებული გ.ლ. განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მიმდინარე წლის 23 ნოემბერს, საღამოს საათებში ალკოჰოლური ზემოქმედების ქვეშ მყოფი, 1988 წელს დაბადებული დ.მ. და ბრალდებული გ.ლ., მეგობრებთან ერთად, თბილისში, მათსავე საცხოვრებელი ბინის მიმდებარე ქუჩაზე იმყოფებოდნენ.
დ.მ-სა და გ.ლ.-ს კონფლიქტი მოუხდათ და ერთმანეთს სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენეს, რა დროსაც გ.ლ.-მ მეგობარი - დ.მ. ცეცხლსასროლი იარაღიდან რამდენიმე გასროლით გულმკერდის არეში დაჭრა.
დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მიყვანიდან მალევე გარდაიცვალა, ხოლო გ.ლ. შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
პოლიციამ, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და სამძებრო მოქმედებების შედეგად, გ.ლ. საგარეჯოში დააკავა.
სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის ცეცხლსასროლი იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე მიმდინარეობს, სსკ-ის 108-ე მუხლით და 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით.

• Police solved the fact of premeditated murder in Tbilisi
The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of investigative and search activities, detained G.L. (DoB1985) for premeditated murder and unlawful purchase-possession and carrying of a firearm.
The investigation established that on November 23 of the current year, in the evening hours, D.M.(DoB 1988) who was under the influence of alcohol and G.L. were on the street near their residential buiding in Tbilisi together with other friends.
D.M. and G.L. verbally confronted each other, during which G.L. inflicted several gunshot wounds in chest area to D.M.
The wounded man died shortly after being transferred to the hospital, while G.L. fled the crime scene.
Police, as a result of immediate operative and search activities arrested G.L. in Sagarejo.
Investigation is underway on the facts of premeditated murder and illegal purchase-storage and carrying of firearm, crimes envisioned under Article 108 and 236, III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.