შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2005 წელს დაბადებული ს.პ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, მიმდინარე წლის 25 იანვარს, თბილისში, ცივი იარაღის გამოყენებით სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა - 2003 წელს დაბადებულ ნ.ა.-ს., რის შემდგომაც ადგილიდან მიიმალა.
პოლიციამ ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ბრალდებული დანაშაულის ჩადენიდან რამდენიმე საათში დააკავა.

Police solved the case of premeditated murder in Tbilisi as a result of immediate activities - one person arrested
Employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions detained S.P. (DoB 2005) for premeditated murder.
The investigation established that the accused person inflicted fatal wounds to N.A. (DoB 2003) on January 25 of the current year, in Tbilisi, due to an argument. After the incident S.P fled from the place of crime.
As a result of the investigative actions conducted by police, the accused person was arrested few hours later after the crime was committed.