შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2002 წელს დაბადებული ი.ზ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ "112"-ში ერთ-ერთი ბინის მეპატრონისგან შევიდა შეტყობინება, რომ მის მიერ გაქირავებული ბინის კარი დაკეტილი იყო, ხოლო დამქირავებელი - უცხო ქვეყნის მოქალაქე ი.ზ. კონტაქტზე არ გამოდიოდა.
მიღებული შეტყობინების საფუძველზე, ადგილზე გამოცხადდნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მაშველები, რომლებმაც აღნიშნული ბინის კარის საკეტის გაღება დაიწყეს, რა დროსაც კარი შიგნიდან გააღო ი.ზ.-მ და გაქცევას შეეცადა. მან წინააღმდეგობა გაუწია საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის თანამშრომლებს, თუმცა მაშველებმა მას გაქცევის საშუალება არ მისცეს და პოლიციის მისვლამდე მოახერხეს მისი შეჩერება.
ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად დადგინდა, რომ უცხო ქვეყნის მოქალაქე მამაკაცმა თბილისში, ნაქირავებ ბინაში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, საქართველოს მოქალაქეს - 1982 წელს მ.ს.-ს სხეულზე ფიზიკური დაზიანებები მიაყენა, რის შედეგადაც ქალი ადგილზე გარდაიცვალა.

Police solved the case of premeditated murder in Tbilisi as a result of immediate activities - one person arrested
Employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative activities detained I.Z. (DoB 2002) for premeditated murder.
The Ministry of Internal Affairs' Public Safety Command Center "112" received a message from one of the apartment owners that the door of the apartment rented by him was closed, and the tenant - foreign citizen I.Z. did not respond.
Based on the received notification, rescuers from the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs arrived at the scene and started to unlock the door of the mentioned apartment, in the process of which I.Z. opened the door from the inside and tried to escape. He resisted the employees of Emergency Situations Management Service, however, the rescuers did not allow him to leave the place and managed to stop him before the arrival of the police.
As a result of the conducted operational measures and investigative actions, it was established that a man, a citizen of a foreign country, inflicted physical injuries on the body of a Georgian citizen - M.S. (DoB 1982), in a rented apartment located in Tbilisi, as a result of which the woman died on the place of crime.