• პოლიციამ თბილისში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა- დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2001 წელს დაბადებული ნ.თ. არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილი ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 18 დეკემბერს ნ.თ.- ს შელაპარაკება მოუვიდა არასრულწლოვანთან - 2006 წელს დაბადებულ ლ.ს.- სთან, რა დროსაც მას ცივი იარაღით ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
ლ.ს. საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება გაეწია.
სამართალდამცველებმა, გატარებული ღონისძიებების შედეგად, ნ.თ. თბილისში დააკავეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 117- ე მუხლის მე-5 ნაწილის “ა” ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილ ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას გულისხმობს.

• The police solved the fact of wounding in Tbilisi as a result of immediate activ...
The police solved the fact of wounding in Tbilisi as a result of immediate activities - 1 person detained
The officers of Vake-Saburtalo Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained N.T. (DoB 2001), as a result of operative and investigative activities for inflicting severe health injury on purpose to a minor.
The investigation established that on December 18 of the current year, N.T. had an argument with a minor - L.S. (DoB 2006), during which he stabbed him with a cold weapon and fled the scene.
L.S. was taken to a hospital where he received appropriate medical care.
As a result of the immediate police measures, the law enforcers arrested N.T. in Tbilisi.
The investigation is underway under Article 117, Part V, Subparagraph "A" of the Criminal Code of Georgia, which stipulates inflicting sever health injury on purpose to a minor.