• პოლიციამ თბილისში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1982 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი ნ.დ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მამაკაცმა მიმდინარე წლის 13 დეკემბერს, თბილისში, ლომთათიძის ქუჩაზე, ერთ-ერთი საცხოვრებელი კორპუსის ტერიტორიაზე, წარსულში არსებული უთანხმოების ნიადაგზე, ნაცნობის - 1987 წელს დაბადებული დ.მ.-ის მიმართულებით ცეცხლსასროლი იარაღიდან რამდენიმე გასროლა განახორციელა. ერთი ნასროლი ტყვია დ.მ.-ს მოხვდა და იგი დაიჭრა. ბრალდებული შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც ოპერაცია ჩაუტარდა. მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.

• Police solved the case of wounding in Tbilisi – one person detained
The officers of Gldani-Nadzaladevi police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-search and investigative activities detained several times convicted in past, N.D. (DoB 1982) for the attempted murder.
Investigation established that on December 13 of the current year, detainee made several shots to the direction of D.M. (DoB 1987) on the basis of the conflict, existing between the mentioned persons in past. The incident took place on the territory of one of the residence blocks located on Lomtatidze Street, Tbilisi. One of the bullets reached D.M. he was shot in leg area. After shooting N.D. fled from the place of crime.
The wounded person was transferred to the hospital by the ambulance where he underwent surgery procedure. At this moment his life is no longer in danger.
Police detained the offender on the second day after the crime took place.
Investigation is in progress on the fact of attempted murder, article 19-108 of the Criminal Code of Georgia.