• პოლიციამ თბილისში, ისნის 62-ე საარჩევნო უბანში მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით გამო...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა ისნის 62-ე საარჩევნო უბანში მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 162-ე პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით დაიწყეს, რაც საარჩევნო უბნის მიმდებარედ ჩადენილ ძალადობას გულისხმობს.
ისნის 62-ე საარჩევნო უბანში, სადაც შეკრებილი იყვნენ სხვადასხვა საარჩევნო სუბიექტის მხარდამჭერები, თბილისის მერობის კანდიდატი - ნიკანორ მელია მხარდამჭერებსა და მედიასაშუალებების წარმომადგენლებთან ერთად მივიდა. ადგილზე ასევე იმყოფებოდნენ პოლიტიკური პარტია „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველოსთვის“ წარმომადგენლები და მხარდამჭერები.
საარჩევნო უბანში პოლიტიკური პარტიების წარმომადგენლებს შორის მოხდა სიტყვიერი დაპირისპირება, რა დროსაც ამ დრომდე დაუდგენელმა პირმა ნიკანორ მელიას მიაყენა ფიზიკური შეურაცხყოფა. ფაქტზე მიმდინარეობს გამოძიება.

• Police launched an investigation into the incident of Isani polling station N62 ...
The officers of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs have launched an investigation into the incident at Isani polling station N62 under the Article 1621, part I of the Criminal Code of Georgia, which stipulates violence committed near the polling station.
Tbilisi mayoral candidate, Nikanor Melia arrived at Isani polling station N62 along with supporters and media representatives, where supporters of various election candidates have been gathered. Representatives and supporters of the political party - "Georgian Dream for Democratic Georgia" were also present at the scene.
At the polling station, a verbal confrontation between the representatives of the political parties took place, during which an unidentified person physically assaulted Nikanor Melia. The fact is under investigation.