• პოლიციამ თბილისში გენდერული იდენტობის ნიშნით შეუწყნარებლობის მოტივით ჩადენილი ძა...
პოლიციამ თბილისში გენდერული იდენტობის ნიშნით შეუწყნარებლობის მოტივით ჩადენილი ძალადობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1990 წელს დაბადებული ლ.კ. ძალადობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, ცირკის მიმდებარე ტერიტორიაზე, გენდერული იდენტობის ნიშნით შეუწყნარებლობის მოტივით, სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა ტრანსგენდერ ქალს, რომელმაც მომხდარის შესახებ აცნობა პოლიციას.
სამართალდამცველებმა ლ.კ. მომხდარიდან მალევე ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გენდერული იდენტობის ნიშნით შეუწყნარებლობის მოტივით ჩადენილი ძალადობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 126-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს.

• Police solved the case of violence committed on the basis of gender identity int...
Police solved the case of violence committed on the basis of gender identity intolerance – one person detained
The officers of Old Tbilisi police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative and investigative activities, detained L.K. (DoB 1990) for violence.
Committed crime envisages up to 1 years of imprisonment.
Investigation established that in Tbilisi, on the territory of Circus, detainee verbally and physically assaulted transgender woman on the basis of gender identity intolerance. The mentioned incident was reported to police by the victim.
Law enforcers detained L.K. soon after the incident.
Investigation is in progress on the fact of violence committed on the basis of gender identity intolerance, Article 126, I part of the Criminal Code of Georgia.