• პოლიციამ თბილისში გენდერული იდენტობის ნიშნით შეუწყნარებლობის მოტივით ჩადენილი ძა...
პოლიციამ თბილისში გენდერული იდენტობის ნიშნით შეუწყნარებლობის მოტივით ჩადენილი ძალადობის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული ე.ჩ. დააკავეს. მას ბრალად ედება ორი ან მეტი პირის მიმართ ჩადენილი ძალადობა.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, ცირკის მიმდებარე ტერიტორიაზე, გენდერული იდენტობის ნიშნით შეუწყნარებლობის მოტივით, სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა 2 ტრანსგენდერ ქალს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ე.ჩ. მომხდარიდან რამდენიმე დღეში, ბრალდებულის სახით დააკავეს.
ორი ან მეტი პირის მიმართ ჩადენილ ძალადობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 126-ე მუხლის 1-ლი პრიმა ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs solved the case of violence committed on the ground...
Ministry of Internal Affairs solved the case of violence committed on the grounds of gender identity intolerance – one person detained
The officers of Old Tbilisi Police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities detained E.Ch. (DoB 1992) for violence against two or more persons.
Investigation established that detainee verbally and physically assaulted 2 transgender women on the grounds of gender identity intolerance near to Circus building and fled from the place of crime.
As a result of operative and investigative activities E.Ch. was detained several days after the crime took place.
Investigation is in progress on the fact of violence committed against two or more persons, crime envisaged under the article 126, I1, sub-paragraph “C” of the Criminal Code of Georgia.