• პოლიციამ თბილისში განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტთან დაკავშირებით 3 პირი დააკ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1966 წელს დაბადებული ა.ჯ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს, ხოლო წარსულში ნასამართლევი პირები: 1969 წელს დაბადებული თ.ზ. და 1993 წელს დაბადებული ბ.ჯ. დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 24 სექტემბერს, ბრალდებულმა ა.ჯ.-მ ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე თბილისში, დიდ დიღომში, ცეცხლსასროლი იარაღით რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა 1993 წელს დაბადებულ გ.ჯ.-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება უტარდება.
ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად სამართალდამცველებმა ა.ჯ ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ დაჭრის ფაქტს შეესწრნენ - ბ.ჯ. და თ.ზ., თუმცა მათ პოლიციას მომხდარი დანაშაულის შესახებ არ შეატყობინეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-108-ე და 376-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც განზრახ მკვლელობის მცდელობას და დანაშაულის შეუტყობინებლობას გულისხმობს.

• Police arrested 3 persons in connection with the fact of the attempted murder in...
As a result of operative-search measures and investigative activities, the employees of Vake-Saburtalo Police Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained A.J. (DoB 1966) fot the attempted murser, while previously convicted T.Z. (DoB1969) and B.J. (DoB 1993) were arrested on the charge of non- reporting the crime.
The investigation established that on September 24 of the current year, the accused A.J., on the basis of a mutual dispute, inflicted several gunshot wounds to G.J. (DoB 1993), in Tbilisi, Didi Dighomi, and hid from the scene. The wounded man was taken to the hospital, where appropriate medical care is provided to him.
As a result of the operative search measures and investigative activities, the law enforcement officers arrested A.J as a suspect.
The investigation also established that B.J. and T.Z. both witnessed the crime although failed to report to the police.
The investigation is being conducted under Articles 19-108 and 376 of the Criminal Code of Georgia, which implies attempted murder and failure to report the crime.