• პოლიციამ თბილისში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები ამოიღო - დ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1981 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი მ.პ. თბილისში დააკავეს. მას ბრალად განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა ედება.
პოლიციამ, დაკავებულის პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღო „ჰეროინის“ შემცველი 164 გრამი ნარკოტიკული საშუალება და "ამფეტამინის“ შემცველი 83 გრამი ნარკოტიკი.
გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „დ“ და „ე“ ქვეპუნქტებით, ასევე, ამავე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, რაც გულისხმობს განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების არაერთგზის უკანონო შეძენა-შენახვას იმის მიერ, ვისაც წარსულში აღნიშნული მუხლით გათვალისწინებული დანაშაული აქვს ჩადენილი.

• Police seized drugs in especially large quantities in Tbilisi - 1 person detain...
The officers of Old Tbilisi Police Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained previously convicted and currently on probation- M.P. (DoB 1981) in Tbilisi as a result of search and investigation activities for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
During the personal search of the detainee and search activities held in his residential house, the police seized 164 grams of heroin and 83 grams of amphetamine as evidence.
Investigation is in progress under Article 260, Part III, Subparagraphs “D” and “E” as well as part VI, of the same Article, Sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia, which implies repeated illegal purchase and possession of drugs in especially large quantities by a person convicted in past for the same charges.