• პოლიციამ თბილისში ჯგუფურად ჩადენილი ძარცვის ბრალდებით ორი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯგუფურად ჩადენილი ძარცვის ბრალდებით, თბილისში ორი პირი: 1993 წელს დაბადებული ფ.მ. და 1994 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი კ.კ. ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა ტელეკომპანია „TV პირველის“ ოპერატორებს: 1999 წელს დაბადებულ გ.შ.-სა და 1999 წელს დაბადებულ ბ.ქ.-ს „TV პირველის" კუთვნილი მიკროფონი გასტაცეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ. პოლიციამ ორივე ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 178-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილ ძარცვას გულისხმობს, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია.

• Police detained two persons in Tbilisi for robbery committing in group
The officers of Vake-Saburtalo Police Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained two persons: P.M. (DoB 1993) and previously convicted K.K. (DoB 1994) in Tbilisi for robbery committed in group.
Committed crime envisages from 5 to 8 years of imprisonment.
Investigation established that detainees illegally appropriated the microphone from TV Pirveli company cameramen: G.Sh. (DoB 1999) and B.K. (DoB 1999) and fled from the place of crime.
Investigation is in progress on the fact of robbery committed with a previous consent in group, which caused substantial damage, article 178, part II, sub-paragraph “A” and part III, sub-paragraph “B” of the Criminal Code of Georgia.