შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯგუფურად ჩადენილი ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, რამაც სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია წარსულში ნასამართლევი 2 პირი - 2002 წელს დაბადებული რ.უ. და 1973 წელს დაბადებული ზ.ა. დააკავეს.
დანაშაული 14 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 5 მაისს, თბილისში, ბრალდებულებსა და 1970 წელს დაბადებულ ე.ნ.-ს შორის მომხდარი ურთიერთშელაპარაკება ფიზიკურ დაპირისპირებაში გადაიზარდა. ფიზიკური დაპირისპირებისას მიღებული დაზიანებების შედეგად ე.ნ. შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა საქმეზე ჩატარებული საგამოძიებო და საპროცესო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულში ბრალდებული პირები მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლის მე-4 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ჯგუფურად ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას გულისხმობს, რამაც სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.

• Police solved the fact of inflicting severe injury to health in Tbilisi - 2 arre...
As a result of operational measures and investigative actions, officers of the Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs have arrested 2 previously convicted individuals - R.U., born in 2002, and Z.A., born in 1973, on charges inflicting severe injury to health resulting in death.
The committed crime envisions up to 14 years in prison.
The investigation established that on May 5 of the current year, in Tbilisi, an argument between the defendants and E.N., born in 1970, escalated into a physical confrontation. E.N. died at the scene as a result of the injuries sustained during the physical confrontation.
As a result of the investigative and procedural actions carried out by law enforcement officers in the case, the accused persons were arrested few hours after the incident.
The investigation is in progress under Article 117, Part IV of the Criminal Code of Georgia, which refers to inflicting severe injury to health, resulting in the loss of life.