• პოლიციამ თბილისში ჯანმრთელობის ნაკლებად მძიმე დაზიანებისა და ცეცხლსასროლი იარაღი...
პოლიციამ თბილისში ჯანმრთელობის ნაკლებად მძიმე დაზიანებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1996 წელს დაბადებული გ.ჭ., ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა- ტარების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 5 ოქტომბერს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით სხეულზე დაზიანება მიაყენა 1996 წელს დაბადებულ ლ.ს.-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაშავებული მამაკაცი სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ჯგუფმა საავადმყოფოში გადაიყვანა, სადაც მას შესაბამისი დახმარება გაეწია.
პოლიციამ, ცხელ კვალზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გ.ჭ. მომხდარიდან მალევე, ბრალდებულის სახით დააკავა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 118-ე მუხლის 1-ლი და 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Police arrested one person in Tbilisi for inflicting minor health injury on purp...
Police arrested one person in Tbilisi for inflicting minor health injury on purpose and illegal purchase, storage and carrying of firearms
Employees of Vake-Saburtalo Police Main Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative activities, arrested G. Ch. (DoB 1996) on the charges of inflicting minor health injury on purpose and illegal purchase, storage and carrying of firearms in Tbilisi.
The investigation established that on October 5 of the current year, on the basis of a mutual dispute, the accused person wounded L.S. (DoB 1996) with a firearm and fled from the scene. The injured man was taken to the hospital by the ambulance crew, where he was given appropriate assistance.
The police, as a result of investigative activities conducted on a hot trail, detained G. Ch. shortly after the incident, as an accused person.
The investigation is being conducted in accordance with Article 118, part I and Article 236, Parts III and IV of the Criminal Code of Georgia.