• პოლიციამ თბილისში ბრიტანელ მოგზაურს მოპარული ველოსიპედი დაუბრუნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისისა და გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოების თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრიტანელი მოგზაურის, როუან კემპბელის მოპარული ველოსიპედი იპოვეს და პატრონს დაუბრუნეს.
მიმდინარე წლის 25 იანვარს პოლიციაში შემოვიდა შეტყობინება, რომ თბილისში, ძმები ზუბალაშვილების ქუჩაზე დროებით მცხოვრებ დიდი ბრიტანეთის მოქალაქეს, როუან კემპბელს საკუთარი ველოსიპედი მოჰპარეს, რომელიც სახლთან ჰქონდა გაჩერებული. მეპატრონის განცხადებით, ველოსიპედზე დამაგრებული იყო ჩაფხუტი და 2 ჩანთა.
შეტყობინების მიღებისთანავე, პოლიციამ მყისიერი რეაგირება მოახდინა და ფაქტზე გამოძიება დაიწყო სსკ-ის 177-ე მუხლით, რაც ქურდობას გულისხმობს. სამართალდამცველები ინტენსიურ რეჟიმში ატარებდნენ შესაბამის ღონისძიებებს.
პოლიციამ, ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრიტანელი მოგზაურის ველოსიპედს თბილისში, ცოტნე დადიანის ქუჩაზე მიაკვლია და სატრანსპორტო საშუალება კანონიერ მფლობელს დაუბრუნა.
გამოძიება გრძელდება საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, ქურდობის ფაქტზე, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია.

• Police returned the stolen bike to the British traveler
The officers of Old Tbilisi and Gldani-Nadzaladevi police divisions under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of jointly held search and investigative activities, located the stolen bike of the British traveler- Rowan Campbell and returned it to the owner.
On January 25, police received report according to which the bike was stolen from the British citizen-Rowan Campbell, temporarily residing on Brothers Zubalashvili Street, Tbilisi. According to the owner he also lost two bags and helmet along with his bike.
As soon as the report was received, police made timely response and launched investigation on the fact of theft, article 177 of the Criminal Code of Georgia. Law enforcers conducted relevant and intensive police activities.
As a result of search and investigative activities the stolen bike of the British traveler was located on Tsotne Dadiani Street, Tbilisi and returned to the legal owner.
Investigation is in progress on the fact of theft (resulting in a considerable damage), article 177, II part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.