• პოლიციამ თბილისში ბინების გაქურდვის ფაქტები გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1990 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი დ. გ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 10 სექტემბერში, ვარკეთილში, მოქალაქის საცხოვრებელ ბინაში ფარულად შეაღწია, სხვადასხვა ნივთი მოიპარა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. პოლიციამ დ.გ. მომხდარიდან მალევე, ცხელ კვალზე დააკავა.
საქმეზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ასევე დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისის სხვადასხვა უბანში, არაერთ ბინაში ფარულად შეაღწია და გაქურდა.
სამართალდამცველებმა, დ.გ.-ის საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, დანაშაულებრივი გზით დაუფლებული ნივთების ნაწილი და სავარაუდოდ, ცეცხლსასროლი პისტოლეტი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
ქურდობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის "გ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police solved the case of apartment robbery in Tbilisi - 1 person arrested
The officers of Isani-Samgori Police Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained previously convicted and currently on probation - D.G.(DoB1990) as a result of operative-investigative activities for theft.
The investigation established that the accused person secretly broke into a citizen's apartment in Varketili district on September 10 the current year, stole various items and fled the scene. Police arrested D.G. Shortly after the incident, as a result of immediate police activities.
The investigation of the case also revealed that the accused secretly broke into several apartments in different districts of Tbilisi for theft.
During the search of D.G.'s apartment, law enforcement officers seized part of illegally appropriated items and presumably a firearm as evidence.
The theft is being investigated under Article 177, Part III, Sub-paragraph "C" of the Criminal Code of Georgia.