• პოლიციამ თბილისში არასრულწლოვანი შვილებისა და ქმრის მიმართ ჩადენილი ძალადობის ბრ...
პოლიციამ თბილისში არასრულწლოვანი შვილებისა და ქმრის მიმართ ჩადენილი ძალადობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის სამმართველოს მე-2 განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, არასრულწლოვანი შვილებისა და მეუღლის მიმართ ჩადენილი ძალადობის ბრალდებით, მოლდოვის მოქალაქე, 1986 წელს დაბადებული მ.შ. თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ არაფხიზელ მდგომარეობაში მყოფმა ქალმა სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა ქმარს - 1986 წელს დაბადებულ ი.პ.-ს. და არასრულწლოვან შვილებს - 2004 წელს დაბადებულ მ.შ.-ს და 2010 წელს დაბადებულ ა.შ.-ს.
გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ ბრალდებული ოჯახის წევრებზე სისტემატურად ძალადობდა.
გამოძიება არასრულწლოვნის თანდასწრებით, წინასწარი შეცნობით ორი ან მეტი არასრულწლოვნის და ოჯახის სხვა წევრის მიმართ ჩადენილ ოჯახში ძალადობის ფაქტზე საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე პრიმა მუხლით მიმდინარეობს.

• One person detained in Tbilisi for violence against husband and children
The officers of Old Tbilisi Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of investigative activities detained the citizen of Moldova M.Sh. (DoB) in Tbilisi for violence against her child and husband.
Investigation established that detainee, being under the influence of alcohol, physically assaulted her husband- I.P. and under-aged children- M.Sh. (DoB 2004) and A.Sh. (DoB 2010).
Investigation also established that detainee physically assaulted her family members on the regular basis.
Investigation is in progress on the fact of violence against two or more under aged person and other members of the family, article 1261 envisaged by the Criminal Code of Georgia.