პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 7 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბოლო პერიოდში, თბილისში, მცხეთა-მთიანეთში, კახეთში, სამეგრელო-ზემო სვანეთსა და იმერეთში 7 პირი დააკავეს. პოლიციამ უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ი.ჯ. ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს. პოლიციამ, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ჩატარებული დაკავებულის ავტომობილის ჩხრეკისას, პისტოლეტი, მჭიდი და 5 ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
ამავე დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა 1985 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი, ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ი.გ. ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს. სამართალდამცველებმა ნაძალადევის რაიონში, ი.გ.-ის საცხოვრებელ ბინაში მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, ბრალდებულის მიერ მოწყობილი სამალავიდან ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს სხვადასხვა ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღები, 90 ვაზნა და მჭიდები.
სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის მესტიის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით, წარსულში ნასამართლევი 2 პირი: 1972 წელს დაბადებული ჯ.გ. და 1978 წელს დაბადებული ა.თ. დააკავეს. პოლიციამ, დაკავებულების პირადი ჩხრეკისას, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღები, 2 მჭიდი და 8 ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ონის სამმართველოს თანამშრომლების მიერ ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1963 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი მ.პ. ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ფაქტზეა დაკავებული. მისი პირადი ჩხრეკისას პოლიციამ ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, მჭიდი და 17 ვაზნა ამოიღო.
მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თიანეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე, 1994 წელს დაბადებული ლ.ც. თიანეთში დააკავეს. სამართალდამცველებმა, დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, მჭიდი და 22 ვაზნა ამოიღეს.
რაც შეეხება 1994 წელს დაბადებულ, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევ და ამაჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფ ბ.ბ.-ს, იგი ამავე ბრალდებით დააკავეს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ყვარლის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა. სამართალდამცველებმა ყვარლის მუნიციპალიტეტში, ბრალდებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს გადაჭრილი ორლულიანი სანადირო თოფი 1 ვაზნით და მცირეკალიბრიანი შაშხანა - ე.წ. "გეკო".

Police seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi and the regions of the country- 7 people were arrested
The employees of the Ministry of Internal Affairs arrested 7 people in Tbilisi, Mtskheta-Mtianeti, Kakheti, Samegrelo-Zemo Svaneti and Imereti as a result of operative-search measures and investigative activities. Police seized illegal firearms and ammunition as evidence.
Employees of Vake-Saburtalo Police Main Division of Tbilisi Police Department, as a result of operational and investigative actions detained previously convicted I.J. (DoB 1988) in Tbilisi on charges of illegal purchase, storage and carrying of firearms. The police, during the search of the detainee's car conducted on the basis of the judge's decision, seized a pistol, a magazine and 5 cartridges as evidence.
The employees of Gldani-Nadzaladevi police main division of the same department detained previously convicted and currently on probation I.G. (DoB 1985) on charges of illegal purchase and storage of firearms and ammunition. As a result of the search conducted in the apartment of I.G. on the bases of the relevant court decision, the law enforcement officers seized different types of firearms, 90 cartridges and magazines as evidence from the hiding place arranged by the accused.
The employees of Mestia Police Division of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department detained 2 persons with previous convictions on charges of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition. The detainees are: J.G. (DoB 1972) and A.T. (DoB 1978). The police, during the personal search of the detainees, seized automatic firearms, 2 magazines and 8 cartridges as evidence.
As a result of the operational and investigative activities carried out by the employees of Oni division of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti police department, previously convicted M.P., (DoB 1963) was detained for the illegal purchase, storage and carrying of firearms. During his personal search, the police seized an automatic firearm, a magazine and 17 cartridges.
The employees of Tianeti Division of Mtskheta-Mtianeti Police Department, on the fact of illegal purchase and storage of firearms, detained L.C. (DoB 1994) in Tianeti. Law enforcement officers, during the search of the house of the detainee, seized an automatic firearm, a magazine and 22 cartridges.
As for B.B. (DoB1994), with previous convictions and currently on probation, he was arrested on the same charges by the employees of Kvareli Police Division of Kakheti Police Department. During the search of the house of the accused person located in Kvareli municipality, the law enforcement officers seized double-barreled cut gun 1 cartridge and a small-caliber rifle - the so-called "Gecko".
The investigation into the facts of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition is being conducted under article 236 III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.