პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 4 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბოლო პერიოდში, თბილისში, შიდა ქართლსა და სამეგრელოში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები, ასევე, საბრძოლო მასალა ამოიღეს და 4 პირი დააკავეს.
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა 1983 წელს დაბადებული თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე მ.ი. თბილისში დააკავეს. სამართალდამცველებმა, მისი პირადი ჩხრეკისას, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს ცეცხლსასროლი იარაღი, მჭიდი და ვაზნები.
შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა კი 1992 წელს დაბადებული, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის ნასამართლევი თ.კ. გორში დააკავეს. სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის საცხოვრებელ სახლში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღი, მჭიდი და ვაზნები ამოიღეს.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა 1969 წელს დაბადებული გ.ა., ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს. მისი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, სამართალდამცველებმა 2 ცეცხლსასროლი იარაღი და 23 ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
რაც შეეხება 1974 წელს დაბადებულ მ.ნ.-ს, იგი სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ფოთის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, ფოთში დააკავეს. მისი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, პოლიციამ ცეცხლსასროლი პისტოლეტი, მჭიდი და ვაზნები ნივთმტკიცებად ამოიღო.

• The police seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi and regions of the ...
The police seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi and regions of the country - 4 persons arrested
The employees of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational search measures and investigative activities, held in Tbilisi, Shida Kartli and Samegrelo, seized illegal firearms and ammunition and arrested 4 persons.
Employees of the Patrol Police Department detained a citizen of the Republic of Turkey M.I. (DoB 1983) in Tbilisi. During his personal search, the law enforcement officers seized a firearm, a magazine and ammunition as evidence.
The employees of the detective division of Shida Kartli police department detained several times convicted in past T.K., (DoB 1992) in Gori. As a result of the search conducted in the house of the accused person, the law enforcement officers recovered a firearm, a magazine and ammunition cartridges.
Employees of Tbilisi Police Department arrested G.A. (DoB 1969) , in Tbilisi on charges of illegal purchase and storage of firearms and ammunition. During the search of his house, law enforcement officers seized 2 firearms and 23 cartridges as evidence.
As for M.N. (DoB 1974) Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department arrested him in Poti on charges of illegal purchase and storage of firearms. During the search of his residential house, the police seized a firearm, a magazine and cartridges as evidence.
The investigation into the facts of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition is being conducted under the III and IV parts of Article 236 of the Criminal Code of Georgia.