პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 13 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, ბოლო პერიოდში ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თბილისსა და რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღეს - დაკავებულია 13 პირი, 1 კი მხილებულია.
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, 1999 წელს დაბადებული უცხო ქვეყნის მოქალაქე ე.ა. თბილისში დააკავეს.პატრულ-ინსპექტორებმა ე.ა.-ს ავტომობილით მოძრაობისას, გადამოწმების მიზნით შეაჩერეს. სამართალდამცველებმა ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად ცეცხლსასროლი იარაღი, მჭიდი და 3 ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა 2 პირი: 2002 წელს დაბადებული რ.შ. და 1984 წელს დაბადებული გ.ჭ. დააკავეს. სამართალდამცველებმა ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად 2 ცეცხლსასროლი პისტოლეტი, მჭიდი და 9 ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1997 წელს დაბადებული ს.მ., 1995 წელს დაბადებული რ.ი. და წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი 1976 წელს დაბადებული გ.შ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი, საცხოვრებელი სახლის და ავტომობილის ჩხრეკისას ნივთმტკიცების სახით ორი ცეცხლსასროლი იარაღი და 16 ვაზნა ამოიღეს.
კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო სამმართველოს და ლაგოდეხის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად 2 პირი - 1987 წელს დაბადებული რ.ვ. და 1988 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.ა. დააკავეს. სამართალდამცველებმა ბრალდებულების საცხოვრებელი სახლისა და დამხმარე სათავსოს ჩხრეკისას ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, პისტოლეტი, გადაჭრილი სანადირო თოფი, 105 ვაზნა, 2 მჭიდი და ნარკოტიკული საშუალება "მარიხუანა" ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ფოთის საქალაქო და წალენჯიხის რაიონული სამმართველოების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1965 წელს დაბადებული თ.ქ. დააკავეს, ხოლო 1992 წელს დაბადებული პირი ამხილეს.
სამართალდამცველების მიერ ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად ნივთმტკიცებად ამოღებულია: სხვადასხვა მოდელის 2 პისტოლეტი და 9 ვაზნა.
აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა 2001 წელს დაბადებული უცხო ქვეყნის მოქალაქე ნ.რ. დააკავეს. სამართალდამცველებმა ბათუმში, ბრალდებულის დროებით საცხოვრებელ სახლში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღეს პისტოლეტი.
რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, 2 პირი: 1973 წელს დაბადებული გ.თ. და 1972 წელს დაბადებული ჯ.გ. დააკავეს.ბრალდებულების ავტომობილის და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოღებულია: 3 ცეცხლსასროლი იარაღი და 73 ვაზნა.
შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო სამმართველოს თანამშრომლებმა, საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი, 1986 წელს დაბადებული თ.მ. დააკავეს. სამართალდამცველებმა ბრალდებულის პირადი ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ცეცხლსასროლი იარაღი, მჭიდი და 6 ვაზნა ამოიღეს.
მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დუშეთის რაიონული სამმართველოს ჟინვალის პოლიციის თანამშრომლებმა, ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად 1 პირი დააკავეს.
სამართალდამცველებმა 1992 წელს დაბადებული რ.ჩ.-ს საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ე.წ. აბრეზი და 19 ვაზნა ამოიღეს.
ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების და ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტებზე, გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე და 273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

• The police seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi and the regions of ...
The police seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi and the regions of the country - 13 people arrested
The employees of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the operational measures and investigative actions conducted in recent period, seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi and the regions of the country - 13 people were arrested, and 1 person exposed.
Employees of the Patrol Police Department detained a citizen of a foreign country E.A. born in 1999 in Tbilisi. Patrol inspectors stopped E.A. while driving for the purpose of inspection. As a result of the search conducted by law enforcement officers, a firearm, a cartridge and 3 magazines were removed as evidence.
Employees of the Vake-Saburtalo police division of Tbilisi Police Department detained 2 persons: R.Sh. (DoB 2002) and G. Ch. (DoB 1984). As a result of the search conducted by law enforcement officers, 2 fire pistols, a cartridge and 9 magazines were seized as evidence.
The employees of Didube-Chugureti Police Main Division of Tbilisi Police Department, as a result of operational measures and investigative actions conducted at different times, detained S.M. (DoB 1997), R.I. (DoB 1995) and G. Sh. (DoB 1976), who was convicted many times in the past.
During the search of detainees’ private house and car, the law enforcement officers seized two firearms and 16 magazines as evidence.
As a result of operational measures and investigative activities carried out at different times, the employees of the investigative division of Kakheti Police Department and Lagodekhi regional division arrested 2 persons - R.V. (DoB 1987) and G.A. (DoB 1988), convicted in the past arrested. During the search of detainees’ residence and storage room, the law enforcement officers seized an automatic firearm, a pistol, a sawed-off hunting rifle, 105 magazines, 2 cartridges and narcotic drug "Marijuana" as evidence.
The employees of Poti city and Tsalenjikh district police divisions of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department, as a result of operational measures and investigative actions conducted at different times detained T.K. (DoB 1965) and exposed a person born in 1992.
As a result of the search conducted by law enforcement officers, 2 pistols of different models and 9 magazines were recovered as evidence.
The employees of Batumi City Police Division of Adjara Police Department arrested the citizen of a foreign country N.R. born in 2001. As a result of the search conducted in detainee’s temporary residence in Batumi, law enforcement officers seized a pistol as evidence.
The employees of detectives division of Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department detained 2 persons: G.T. (DoB 1973) and J.G. (DoB 1972). As a result of the search of detainees’ car and residential houses, 3 firearms and 73 magazines were seized as evidence.
As a result of investigative actions, the employees of the investigation department of Shida Kartli police department detained T.M., (DoB 1986) who was convicted in the past. As a result of the personal search of the accused, the law enforcement officers seized a firearm, a cartridge and 6 magazines as evidence.
Zhinvali police officers of Dusheti regional division under Mtskheta-Mtianeti police department arrested 1 person as a result of operational measures and investigative actions.
As a result of the search of the residence of R.C. (DoB 1992), law enforcement officers found the so-called cut gun and 19 magazines.
The committed crime envisions the imprisonment from 3 to 7 years.
The facts of illegal purchase-storage-carrying of firearms and ammunition and illegal purchase-storage of narcotic drugs are being investigated under Articles 236 and 273 of the Criminal Code of Georgia.