პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 10 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის, თბილისის, აჭარისა და იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ბოლო პერიოდში ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღეს - დაკავებულია 10 პირი.
ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე დაკავებული არიან: 1984 წელს დაბადებული შ.ბ., 1996 წელს დაბადებული ო.ბ., 1990 წელს დაბადებული გ.კ., წარსულში ნასამართლევი პირები: 1993 წელს დაბადებული ა.გ., 1980 წელს დაბადებული თ.წ., 1997 წელს დაბადებული გ.შ., 1981 წელს დაბადებული მ.ხ. და უცხო ქვეყნის მოქალაქეები: 1998 წელს დაბადებული ს.ე., 1998 წელს დაბადებული ს.ა., და 2005 წელს დაბადებული ე.ქ.
სამართალდამცველებმა დაკავებულების პირადი, საცხოვრებელი სახლების დაავტომობილების ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად სხვადასხვა ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღეს - პისტოლეტები, რევოლვერები, სანადირო თოფი, მჭიდები და ვაზნები.

• Police seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi and regions - 10 people...
As a result of recent operational measures and investigative actions, officers of the Patrol Police of the Ministry of Internal Affairs, Tbilisi, Adjara and Imereti Police Departments have seized illegal firearms and ammunition - 10 people have been arrested.
The following persons have been arrested for the illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition: Sh.B., born in 1984, O.B., born in 1996, G.K., born in 1990, and previously convicted persons: A.G., born in 1993, T.Ts., born in 1980, G.Sh., born in 1997, M.Kh., born in 1981. and foreign citizens: S.E., born in 1998, S.A., born in 1998, and E.Q., born in 2005.
The committed crimes envision up to 7 years in prison.
As a result of the personal search and search of their personal belongings, residential premises, and vehicles, law enforcement officers seized various types of firearms and ammunition as evidence - pistols, revolvers, hunting rifles, muzzles and cartridges.
The investigation is in progress under of Article 236, III, IV and V parts of the Criminal Code of Georgia.